Malownicze wybrzeże Costa Brava, kolorowe i tętniące życiem miasta oraz kilometry piaszczystych plaż to tylko nieliczne atrakcje czekające na wczasowiczów latem. Wakacje w Hiszpanii warto zaplanować dużo wcześniej, gdyż miejsc godnych zobaczenia jest bardzo wiele, a na coś musimy się zdecydować.

Hiszpania położona jest na Półwyspie Iberyjskim i z trzech stron oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego. Hiszpania kojarzy się głównie z corridą, tańcem flamecno jak również przepięknymi piaszczystymi plażami. Kraj jest bogaty w zielone wzgórza a południowe jego regiony pozwalają poczuć atmosferę marokańskich krajobrazów i architektury. Miejsc do zwiedzenia jest bardzo wiele i nie sposób zobaczyć wszystko podczas jednorazowego pobytu. Mamy jednak nadzieje, że kilka naszych propozycji ułatwi wam podjęcie decyzji zapewniając tym samym udane i satysfakcjonujące wakacje w Hiszpanii.

 


Wybrzeże Costa Brava


Licznych turystów przyciągają do Hiszpanii przede wszystkim przepiękne piaszczyste plaże. Najczęściej odwiedzanym rejonem turystycznym jest malownicza Costa Brava z kilometrami doskonałych plaż.

 

Spędzając wakacje w Hiszpanii przynajmniej nie trzeba się martwić o pogodę! Gdyż podczas długiego i słonecznego lata temperatura powietrza to średnio 30 stopni Celsjusza. Najcieplej jest w Andaluzji, gdzie najwyższa temperatura latem wynosi 30-37°C, a zimą ok.13-15°C.

 

Bogata baza noclegowa pozwoli do woli przebierać w komfortowych hotelach i pensjonatach. Co więcej, znaczna większość z nich jest położona przy samej plaży zapewniając tym samym komfort i wygodę wczasowiczom.

 

Wycieczka do Barcelony


Hiszpania to idealne miejsce na słoneczne wakacje i ciekawe wycieczki po kolorowych miastach Półwyspu Iberyjskiego. Barcelona, stolica Katalonii, to jedno z najchętniej odwiedzanych przez rzez turystów i wczasowiczów miast Hiszpanii.

 

Wycieczka szlakiem budowli Gaudiego to niezapomniane przeżycie i niepowtarzalna okazja zwiedzenia tego kolorowego i ciekawego architektonicznie miasta. Barcelona tętni życiem o każdej porze dnia i nocy, zatem wybierając się tam na wycieczkę z pewnością nie będziesz się nudzić. Sympatyczni mieszkańcy, zielone parki i zawsze zatłoczony deptak Rambla to tylko nieliczne aspekty, dla których warto przyjechać do tego miejsca.

 

Urlop w Madrycie


Do Madrytu warto wybrać się chociażby w ramach weekendowej wycieczki. Stolica Hiszpanii słynie z muzeum El Prado ze zbiorami m.in. El Greco, Michała Anioła i Rembrandta, kulinarnych ciekawostek pod postacią churros z czekoladą - ciastek, które macza się w gorącej czekoladzie, wspaniałego Plaza Mayor - najpopularniejszego i najbardziej malowniczego placu w Madrycie, a także dzielnic żywcem przeniesione z filmów Almodovara i piosenek Manu Chao.

 

Zatem wakacje 2016 w Hiszpanii warto zaplanować sobie w taki sposób aby chociaż na jeden dzień wybrać się do malowniczego Madrytu bo tam czeka na turystów wiele atrakcji i niespodzianek (a już w szczególności w sezonie letnim).

 

San Sebastian


San Sebastian to kolejna propozycja godna uwagi podczas letniego odpoczynku w Hiszpanii. Stolica hiszpańskiej prowincji Gipuzkoa w Kraju Basków to bardzo popularna miejscowość, którą cenią sobie wczasowicze z całego świata. Najciekawszą częścią miasta są jego zatłoczone i urokliwe uliczki, w których wieczorami gromadzą się rzesze turystów.

Miłośnicy hiszpańskiej kuchni znajdą tutaj coś dla siebie, gdyż San Sebastian to najlepsze w Hiszpanii tapas, a świeże owoce morze zadowolą oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i wymagających smakoszy.

 

Wycieczki do Hiszpanii


Planując wakacje w Hiszpanii warto zastanowić się wcześniej nad środkiem transportu. Najszybszym sposobem dotarcia na wybrzeża Costa Brava jest komunikacja lotnicza. Większość głównych miast Hiszpanii ma porty lotnicze przeznaczone do połączeń krajowych i międzynarodowych. Największym krajowym przewoźnikiem jest Iberia.

Z kolei pomiędzy mniejszymi a większymi miastami Hiszpanii niezawodna okazuje się kolej. Wakacje w Hiszpanii można także zaplanować samochodem. Większość stolic  prowincji połączona jest płatnymi autostradami. Poza tym przejazd samochodem po malowniczych zakątkach Hiszpanii może stanowić dodatkową atrakcję dla wszystkich urlopowiczów nastawionych na zwiedzanie. Do Hiszpanii można także dotrzeć autobusem, jest to jednak najbardziej męczący i czasochłonny środek transportu. Podróż autokarem na Półwysep Iberyjski może trwać nawet do 40 godzin!