Planujecie tegoroczne wakacje nad jeziorem? Zachęcamy do odpoczynku nad jeziorem Białym oraz innymi zbiornikami wodnymi usytuowanymi na terenie Lubelszczyzny!

Jezioro Białe


Okuninka to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na terenie Lubelszczyzny położona nad jeziorem Białym. W pobliżu akwenu usytuowane są ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz kempingi. Sezon wakacyjny to najlepsza pora na odwiedzenie tego miejsca i przyjemny wypoczynek nad jeziorem. Na wczasowiczów oprócz bogatej bazy noclegowej czeka także sieć punktów gastronomicznych i rozrywkowych, kilka wypożyczalni sprzętu wodnego oraz sportowego.

Największą atrakcją podczas wakacji w Okunince są Dni Krokodyla odbywające się w lipcu każdego roku. Rodzinna impreza organizowana jest na pamiątkę rzekomego spotkania krokodyla w okolicach jeziora Białego. Podczas wydarzenia na wczasowiczów czeka wiele atrakcji, jak np. koncerty polskich zespołów i wokalistów, ciekawe pokazy, konkursy i wiele innych.

Zatem Okuninka w okresie letnim tętni życiem i jest to świetne miejsce na spędzenie wakacji z rodziną czy znajomymi, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku czekają słynne przejażdżki wodne "bananem", możliwość wypożyczenia kajaków, desek z żaglem, rowerów wodnych oraz żaglówek, zjeżdżalnie wodne, pobliska stadnina koni czy zabawa w wesołym miasteczku. Co więcej, spędzając wakacje w Okunince można również wypożyczyć rowery i skutery.

Odpoczywając nad jeziorem Białym można także pokusić się o zwiedzenie pobliskich atrakcji, jak: Poleski Park Krajobrazowy, Muzeum Byłego hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze, Cerkwi w Sosnowicy czy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego.

 

W niedalekiej odległości od Okuninki znajduje się Włodawa, do której prowadzi ścieżka rowerowa, zatem jako urozmaicenie wypoczynku nad jeziorem można zorganizować sobie małą wycieczkę do tego miasta. Rowerzyści mogą skorzystać ze ścieżki prowadzącej przez Lasy Sobiborskie do Woli Uhruskiej bądź Nadbużańskim Szlakiem Rowerowym Janów Podlaski-Włodawa-Hrubieszów.

 

W sąsiedztwie jeziora Białego znajduje się jeszcze kilka mniejszych akwenów co nie znaczy wcale, że mniej atrakcyjnych. Najbardziej popularnym zbiornikiem jest jezioro Glinki, aczkolwiek jedynie jego północny brzeg nadaje się do plażowania.

Zobacz ofertę noclegową w Okunince nad jeziorem Białym, wejdź: Noclegi w Okunince

 

Jezioro Krasne


Jezioro Krasne położone jest ok. 50 km od Lublina. To świetne miejsce nie tylko na wakacje nad jeziorem, ale i spokojny odpoczynek w otoczeniu malowniczej flory i fauny. Wody jeziora zaliczane są do najczystszych w kraju! Akwen położony jest na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierze Łęczyńskie, który warto odwiedzić podczas słonecznych wakacyjnych dni. Oprócz tego, nad jeziorem Krasne znajdują się liczne siedliska chronionych w Polsce perkozów dwuczubych. Miejsce to stanowi doskonałe warunki dla występowania rzadkich i objętych ochroną roślin.

Wakacje nad jeziorem Krasne to doskonały pomysł dla wszystkich miłośników wędkarstwa. Gospodarstwo Rolno-Rybackie w Uścimowie zezwala na amatorski połów ryb. Letni sezon wędkarski na jeziorze Krasne trwa już od 1 maja! Wędkować można na podstawie posiadanego zezwolenia (całosezonowego lub okresowego, np. jednodniowego lub weekendowego), którego udziela gospodarstwo.


Zbiornik jest największym spośród uścimowskich jezior. Dysponuje dużą piaszczystą plażą i jest łatwo dostępne praktycznie z każdej strony. Jezioro Krasne oferuje wczasowiczom  bogatą bazę noclegową z możliwością zakwaterowania i wypoczynku nad samym brzegiem akwenu. Urlopowicze wybierać mogą spośród zarówno ośrodków wypoczynkowych czy całych zespołów prywatnych domków do wynajęcia. Na zwolenników spędzania czasu blisko natury przygotowano pola namiotowe oraz schroniska młodzieżowe z miejscem na grilla i ognisko.

Zobacz noclegi w pobliżu jeziora, wejdź: Noclegi w Uścimowie