• Lato, Wakacje 2015
article

A A

Wakacje 2014 nad Balatonem

wakacje za granicą,  wakacje na węgrzech,  wakacje nad balatonem,  wypoczynek nad balatonem,  wczasy nad balatonem

Jeśli planujesz wczasy za granicą proponujemy wakacje nad Balatonem! Ciepłe i błękitne jezioro oraz bogata baza noclegowa nad samym jego brzegiem czynią idealne warunki do cudownego wypoczynku całą rodziną.

Balaton, nazywany węgierskim morzem, to największe jezioro błotne w całej Europie. Głębokość akwenu to zaledwie 3,5 metra, dzięki czemu woda szybko się nagrzewa i jest ciepła od maja do października. Zatem jeśli komuś marzą się wakacje 2014 za granicą nad ciepłym jeziorem - Balaton to jedna z atrakcyjniejszych propozycji. Poza tym piękne widoki zdecydowanie umilą letni wypoczynek, bo zewsząd do jeziora schodzą łagodnie zielone stoki a woda jest bardzo błękitna.

Co roku nad Balaton przyjeżdżają rzesze turystów i wczasowiczów. Okres letni to najlepszy czas na wakacje na Węgrzech, bo jest tam wtedy najcieplej. Sznury hoteli na 17 km plażą oferują bardzo różnorodną i bogatą bazę noclegową, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. A wieczorem na nadbrzeżnej promenadzie rozbrzmiewa muzyka, ludzie spacerują bądź odpoczywają na plaży, sącząc słodkie koktajle.

 

Już dziś sprawdź ofertę takich wakacji u polskich touroperatorów! Wejdź i zobacz: Biura podróży

Nad węgierskim morzem praktycznie wszędzie można natknąć się na wypożyczalnie sprzętu. Zatem wakacje nad Balatonem będą szczególnie udane dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Żeglarze i zwolennicy windsurfingu najbardziej cenią sobie wschodnie wybrzeże ponieważ tam wiatry są silne ale i nieobliczalne. Zatem moc wrażeń gwarantowana!

Warto także wspomnieć o jednym z najlepszych europejskich festiwali muzycznych - Balaton Sound, który co roku odbywa się w lipcu w okolicy Siofók. Wydarzenie jest nie lada gratką dla wszystkich wielbicieli muzyki electro, drum & bassu i jazzu.

Nieoficjalną stolicą Balatonu jest miasto położone na jego północno-wschodnim brzegu - Kesztheley. Jego symbolem jest pałac należący kiedyś do węgierskich Radziwiłłów - rodu Festeticsów. Obiekt był oczkiem w głowie madziarskich magnatów. Spędzając wakacje nad Balatonem warto odwiedzić Kesztheley, bo latem na wczasowiczów czeka tam wiele atrakcji i ciekawydch miejsc do zwiedzania. Spędzając czas w mieście można także wypożyczyć żaglówkę na cały dzień za około osiem tysięcy forintów, czyli dwa razy mniej niż w Siófok.

Wczasy nad Balatonem warto zaplanować w mieście Zamárdi. Droga do Zamárdi ze stacji Déli w Budapeszcie zajmuje jakieś 2-3 godziny pociągiem jadącym do miejscowości Nagykanizsa, nieopodal granicy chorwackiej. W Déli na pierwszy rzut oka paraliżuje ogromna kolejka do kas biletowych. Ale kasjerki dość sprawnie i z uprzejmością uwijają się w ukropie i 10 minut spokojnie wystarcza by wrócić z biletami.

 

Balaton to także mekka dla wędkarzy. Patrząc na liczbę miłośników tego sportu, Węgrzy to naród łapaczy ryb. W wodach Baltonu można złowić sandacza, karpia oraz ciosy.  Na tradycyjne balatońskie menu składa się bogata zupa rybna i przypieczony na złoto sandacz serwowany z cytryną. Poza specjałami rybnymi możemy tu oczywiście skosztować charakterystycznego dla węgierskiej kuchni dania z papryką. W zachwyt wprawiają także potrawy z dziczyzny. Jadłospisy wielu restauracji oferują dania przygotowane ze zwierząt zamieszkującej lasy u podnóży Bakony, pogórza Keszthely i wzgórz Somogy.

avatar

akceptuję regulamin

Dodaj obiekt noclegowy

Ostatnie aktywności w serwisie

ala

nowy komentarz

Ja bym chciała wybrać się do Azji, ale na razie nie mam możliwości. Za to mogę zapoznać się z kulturą...

nowy komentarz

Ja bym chciała wybrać się do Azji, ale na razie nie mam możliwości. Za to mogę zapoznać się z kulturą...

Oferty specjalne Polska

obraz
Wielkanoc 2015 Wielkanoc 2015. Święta wielkanocne. Termin świąt wielkanocnych 5...
obraz
Weekend majowy 2015 Długi weekend majowy. Weekend majowy 2015.
obraz
Komunia Święta Oferty na Komunię Świętą. Pierwsza Komunia Święta.
obraz
Długi weekend czerwcowy. Boże Ciało 2015 Długi weekend czerwcowy. Boże Ciało 2015.
obraz
Lato, Wakacje 2015 Wakacje 2015, Lato 2015, Wakacje nad morzem, wakacje w górach....

Aktualne imprezy

Wakacje 2014 nad Balatonem Jeśli planujesz wczasy za granicą proponujemy wakacje nad Balatonem! Ciepłe...
Wakacje 2014 w Tajlandii Jeśli marzą ci się wakacje za granicą w kolorowym i egzotycznym miejscu -...
Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje 2014 Każdego roku wielu Polaków pakuje walizki i rusza na wymarzony urlop....
Wakacje 2014 w Hiszpanii Malownicze wybrzeże Costa Brava, kolorowe i tętniące życiem miasta oraz...